You are currently viewing Wesołych i Aktywnych Świąt

Wesołych i Aktywnych Świąt

I tak oto kolejny rok dobiega końca 🙈

Jednak zanim zaczniemy otwierać szmpana 🍾 życzyć sobie by kolejny rok był jeszcze lepszy, to przed nami cudowne święta Bożego Narodzenia. Jak zawsze w tym okresie możecie liczyć od nas na kilka porad – czyli jak czerpać w tym okresie wiele radościnie cierpiąc jednocześnie katuszy związanych z przejedzeniem

🌲 Święta są po to, by je celebrować, spędzać z rodziną, przyjaciółmi i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem i jedzeniem Przede wszystkim nie należy myśleć o diecie. Nie warto stresować się kaloriami w świątecznych potrawach, mazurku mamy czy serniku przygotowanym przez babcię. Jeśli odżywiasz się odpowiednio na co dzień, dbasz o dobór produktów i aktywność fizyczną, to kawałek ciasta nie wpłynie na Twoje zdrowie.

🎅 Podczas świątecznych posiłków nie nakładaj sobie wszystkiego od razu. Zastanów się czego chcesz spróbować. Jedz powoli, delektuj się smakiem potraw, każdym kęsem. Jedząc wolniej zjesz mniej i szybciej poczujesz sytość. Żołądek zdąży zawiadomić Twój mózg o tym, że się już napełnił. Nie jedz na siłę. Porcje nakładaj samodzielnie na talerz – Ciocie/Babcie/Rodzice nakładają porcje „od serca” przez co często musisz wpychać w siebie jedzenie.

🌲 W świąteczne dni unikaj potraw w panierkach, przygotowywanych na głębokim oleju, zaciąganych mąką, zrezygnuj z MAJONEZU, ze zbędnych dodatków do potraw, np. białego pieczywa, makaronu, ziemniaków. Dlaczego? Bo to „zapychacze” – wypełnisz nimi swój żołądek i zabraknie miejsca na inne pysznościJedz potrawy na które masz naprawdę ochotę i takie, których nie jadasz na co dzień.

🎅 Jeśli chodzi o ciasto: na prawdę nic strasznego się nie stanie jeśli je zjesz. Wybieraj mniejsze kawałki, tak by spróbować wszystkiego, a nie wpychać w siebie na siłę „bo nie wypada odmówić bliskim”.

🌲 Nie spędzaj Świąt przed telewizorem z pilotem w ręku, lub siedząc ciągle przy stole. Po wspólnym posiłku, razem z rodziną idź na spacer. Dzięki temu umocnisz więzi rodzinne, a dodatkowo pobudzisz pracę jelit i spalisz kilka kalorii. Po aktywności na świeżym powietrzu będziesz czuć się znacznie lżej.

🎅 W te Święta przede wszystkim zadbaj o relacje z bliskimi. To one są w tym wszystkim są najważniejsze. Nie stół uginający się od potraw, a rodzina i przyjaciele. Postaraj się jak najwięcej czasu spędzać z osobami ma których Ci zależy i zrób to w sposób aktywny.

🌲 Miej pod ręką nasz BŁONNIK do ZADAŃ SPECJALNYCH i pyszny KOKTAJL Formuła 1 HERBALIFE, może przydać się jako lekka przekąska pomiędzy świątecznym śniadaniem a wieczorną rodzinną kolacją.

🎅 W ciągu dnia pij spore ilości wody z ALEOSEM Herbalife lub dodatkiem cytryny czy imbiru. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w wszelkiego rodzaju herbaty: HERBATKĘ Herbalife, zieloną, białą, czerwoną, melisę, rumianek, a także miętę i herbatkę z kopru włoskiego, które wspomagają trawienie i odciążają wątrobę.

Pamiętaj, nie schudniesz w 2 dni, ale i w 2 dni nie przytyjesz.

Wyższa waga zaraz po świętach to objaw pozostałości zalegających jeszcze w jelitach oraz dodatkowa ilość wody w Twoim organizmie.

Wróć po świętach do swojego prawidłowego odżywiania i rozpocznij z NAMI

POŚWIĄTECZNY DETOKS – po więcej informacji skontaktuj się z nami

A teraz ciesz się zdrowymi i aktywnymi świętami

Monika i Krzysiek

Dodaj komentarz