You are currently viewing Jak Przetrwać Wielkanoc ??

Jak Przetrwać Wielkanoc ??

Nadeszły oczekiwane święta ????
Dziś kilka porad jak czerpać z tego okresu wiele radości ???? nie cierpiąc jednocześnie katuszy związanych z przejedzeniem ????
???? Święta są po to, by je celebrować, spędzać z rodziną, przyjaciółmi i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem i jedzeniem ???? Przede wszystkim nie należy myśleć o diecie. Nie warto stresować się kaloriami w świątecznych potrawach, mazurku mamy czy serniku przygotowanym przez babcię. Jeśli odżywiasz się odpowiednio na co dzień, dbasz o dobór produktów i aktywność fizyczną, to kawałek ciasta nie wpłynie na Twoje zdrowie.
???? Podczas świątecznych śniadań nie nakładaj sobie wszystkiego od razu. Zastanów się czego chcesz spróbować. Jedz powoli, delektuj się smakiem potraw, każdym kęsem. Jedząc wolniej zjesz mniej i szybciej poczujesz sytość. Żołądek zdąży zawiadomić Twój mózg o tym, że się już napełnił.
Nie jedz na siłę. Porcje nakładaj samodzielnie na talerz – Ciocie/Babcie/Rodzice nakładają porcje „od serca” przez co często musisz wpychać w siebie jedzenie.
???? W świąteczne dni unikaj potraw w panierkach, przygotowywanych na głębokim oleju, zaciąganych mąką, zrezygnuj z MAJONEZU, ze zbędnych dodatków do potraw, np. białego pieczywa, makaronu, ziemniaków. Dlaczego? Bo to “zapychacze” – wypełnisz nimi swój żołądek i zabraknie miejsca na inne pyszności ???? Jedz potrawy na które masz naprawdę ochotę i takie, których nie jadasz na co dzień.
???? Jeśli chodzi o ciasto: na prawdę nic strasznego się nie stanie jeśli je zjesz. Wybieraj mniejsze kawałki, tak by spróbować wszystkiego, a nie wpychać w siebie na siłę “bo nie wypada odmówić bliskim”.
???? Nie spędzaj Świąt przed telewizorem z pilotem w ręku, lub siedząc ciągle przy stole. Po wspólnym posiłku, razem z rodziną idź na spacer. Dzięki temu umocnisz więzi rodzinne, a dodatkowo pobudzisz pracę jelit i spalisz kilka kalorii. Po aktywności na świeżym powietrzu będziesz czuć się znacznie lżej.
???? W te Święta przede wszystkim zadbaj o relacje z bliskimi. To one są w tym wszystkim są najważniejsze. Nie stół uginający się od potraw, a rodzina i przyjaciele. Postaraj się jak najwięcej czasu spędzać z osobami ma których Ci zależy i zrób to w sposób aktywny.
???? Miej pod ręką nasz BŁONNIK do ZADAŃ SPECJALNYCH i pyszny koktajl Formuła 1 HERBALIFE, może przydać się jako lekka przekąska pomiędzy świątecznym śniadaniem a wieczorną rodzinną kolacją.
???? W ciągu dnia pij spore ilości wody z aloesem Herbalife lub dodatkiem cytryny czy imbiru. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w wszelkiego rodzaju herbaty: herbatkę Herbalife, zieloną, białą, czerwoną, melisę, rumianek, a także miętę i herbatkę z kopru włoskiego, które wspomagają trawienie i odciążają wątrobę.
????????????????
???? Pamiętaj, nie schudniesz w 2 dni, ale i w 2 dni nie przytyjesz.
Wyższa waga zaraz po świętach to objaw pozostałości zalegających jeszcze w jelitach oraz dodatkowa ilość wody w Twoim organizmie.
????????????
Wróć po świętach do swojego prawidłowego odżywiania i rozpocznij z NAMI
POŚWIĄTECZNY DETOKS – po więcej informacji skontaktuj się z nami
A teraz ciesz się zdrowymi i aktywnymi świętami ????
Monika i Krzysiek

Dodaj komentarz